Aktualności

Zebranie Stowarzyszenia

       3 lipca 2022r. odbyło Zebranie Stowarzyszenia Zalasowian.

Spotkanie miało miejsce w malowniczej okolicy, w altance na boisku sportowym, przy ulicy Sportowej.

        Na wstępie, Pani Prezes Katarzyna Mróz, powitała gorąco wszystkich licznie przybyłych członków, którzy  z radością stawili się na wyczekiwane od dawna spotkanie.

        Następnie przedstawiono sprawozdanie z ostatniej działalności Stowarzyszenia.

Przede wszystkim podsumowano organizację II Parafialnego Festynu, który miał miejsce  w naszej Parafii  w dniu 19 czerwca 2022r. Było to wspaniałe wydarzenie, profesjonalnie przygotowane przez nasze Stowarzyszenie oraz inne grupy parafialne,  w tym młodzieżowe a także Zespół Szkolno-Przedszkolny. Wszyscy uczestnicy Parafialnego Festynu,  w tym liczne grono mieszkańców, przyczynili się do zebrania datków na potrzeby naszego Kościoła.

Pani Prezes przekazała specjalne podziękowania z rąk Księdza Proboszcza Stanisława Kurczaba

dla wszystkich sponsorów i darczyńców, który przyczynili się do uświetnienia naszego Festynu.

       Następnym punktem zebrania było wstępne omówienie organizacji obchodów zbliżającego się 20-lecia Stowarzyszenia Zalasowian, które zaplanowano na 04.09.2022r.

       Spotkanie przebiegało w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Było ono także okazją do zabrania naszych pociech, które wykorzystały pogodę oddając się grze w piłkę i innym zabawom na świeżym powietrzu.

     Radosnym akcentem było uhonorowanie specjalnym dyplomem  naszych przyjaciół Pani Renaty i Sylwestra Pawłowiczów, z okazji ich perłowych godów.

W części nieoficjalnej degustowaliśmy pyszności przygotowane między innymi przez dostojnych Jubilatów. Nie zabrakło specjałów grillowych oraz słodkości.

       Ponadto powitano nowych członków Stowarzyszenia,  w tym mojej skromnej osoby.

 To wielki zaszczyt, że po wielu latach spędzonych w sąsiednim województwie, mogłam wraz z moim mężem dołączyć do tej wspaniałej Społeczności. Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem przez życzliwych ludzi, kochających i dbających o Zalasową.

       Obiecujemy godnie reprezentować Stowarzyszenie Zalasowian i czynić dobro na rzecz naszej Małej Ojczyzny.

Elżbieta Papuga-Szela