ANDRZEJKI i Mikołaj w KGW

30 listopadaANDRZEJKI –  Członkinie naszego Koła w tym roku spędziły
w miłym towarzystwie koleżanek z KGW Wola Rzędzińska. Udałyśmy się tam odpowiadając na zaproszenie Pań z tamtejszego Koła. Po wzajemnym przedstawieniu się
i poopowiadaniu sobie o tym co w naszych Kołach się dzieje i jak działamy, przyszedł czas na obfity, andrzejkowy poczęstunek: różnokolorowe, pyszne kanapki, ciasta domowego wypieku, miody i słodycze oraz inne napoje przygotowane na tę okoliczność przez nasze Koleżanki oraz mnóstwo humorystycznych opowiastek przeplatanych śpiewem starych, znanych piosenek ludowych. Wieczór Andrzejkowy upłynął nam niepostrzeżenie i dzwon na zegarze wieży kościelnej wołał na nas: „czas do domu, czas” – tak więc trzeba było się pożegnać i wrócić do Zalasowej. Dziękujemy za miło spędzony wieczór, integrujący grono wspaniałych kobiet – Członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej i Zalasowej.

 4 grudnia „BARBÓRKI” niestety nie mamy obecnie w naszym Kole żadnej Barbary
ale spotkała nas miła niespodzianka – odwiedził nas Święty Mikołaj! Wszystkie zgodnie zapewniały że były grzeczne i pracowite w tym roku, to też św. Mikołaj tym razem „podarował” nam trudne pytania i rozdał słodko pachnące prezenty; chociaż nie obeszło się bez „przykazań” na nadchodzący rok. Postaramy się je wdrażać w życie, a św. Mikołaja zapraszamy znów za rok!

 

Sekretarz KGW – L. Dominiewska

Zdjęcia: E. Mirek

Kategoria: Koło Gospodyń Wiejskich  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.