Listopadowe wydarzenia z udziałem KGW

 

W dniu 20 października  Członkinie Zarządu KGW odpowiadając na Zaproszenie  Spółki  Sajdak & Berger  oraz  pielęgniarek Malinowska & Stańczyk, wzięły udział w uroczystym świętowaniu  JUBILEUSZU  25  LECIA  działalności  Ośrodka Zdrowia w Zalasowej. Dziękujemy za ZAPROSZENIE  i życzymy dalszych, równie  owocnych lat pracy dla zachowania dobrego stanu zdrowia  naszych Mieszkańców.

28 października  wszystkie Członkinie KGW skorzystały z kolejnego ZAPROSZENIA, tym razem na  JUBILEUSZ 60 LECIA  działalności Biblioteki Publicznej w Zalasowej.  Nasz  udział  w tym Jubileuszu polegał na współ organizacji poczęstunku dla wszystkich  zaproszonych  Gości. Przygotowałyśmy stół wiejski z udźcem, wędliną oraz najróżniejszymi sałatkami, kanapkami, przystawkami a także pyszne ciasta z kawą lub herbatą.

10 listopada  2017 r. na cmentarzu z I wojny światowej  nr 166, usytuowanym na Podlesiu Wschodnim, odbył  się  po raz trzeci Apel Poległych,  pod przewodnictwem  mjr Waldemara Radziszewskiego (SW),  po  którym zgromadzeni przedstawiciele Władz Samorządowych,  Dyrekcji  wraz  z Młodzieżą z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, Stowarzyszenia  Zalasowian, Koła Gospodyń Wiejskich,  Klubu Seniora i OSP Zalasowa;  pod  przewodnictwem ks. Stanisława Kurczaba  odmówili  modlitwę za poległych w obronie Ojczyzny i spoczywających tutaj żołnierzy. Na mogiłach żołnierzy złożono biało-czerwone goździki i zapalono znicze.

11 LISTOPADA –  uroczyste  świętowanie  99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęliśmy od uczestnictwa  we  Mszy Świętej sprawowanej w intencji naszej Ojczyzny, przez naszych Duszpasterzy, z udziałem parafialnego chóru oraz pocztów sztandarowych. Dalsze świętowanie odbyło się w  Pałacu pod Dębami gdzie mogliśmy podziwiać  tańce zespołu  „Mali Zalaswianie” oraz  wysłuchać   montażu słowno- muzycznego  pt. „DROGI  DO WOLNOSCI”  wykonanego  przez Młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego,  który przybliżył nam historię wydarzeń poprzedzających odzyskanie przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI. Wszyscy Uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani  słodkimi ciasteczkami, które  przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich

18 listopada odbył się  X  BAL CHARYTATYWNY  Stowarzyszenia Rodziców i Dzieci niepełnosprawnych NASZE  DZIECI, w Zalasowej. Koło Gospodyń już kolejny raz podarowało organizatorom  BALU pyszny tort; do licytacji; i po  raz kolejny wylicytował go pan Burmistrz – serdecznie dziękujemy!

22 listopada większość (10) Członkiń KGW wybrała się na film na film pt. „Listy do M 3”, do kina cyfrowego w Tuchowie.  Mimo przeróżnych  recenzji na temat tego filmu, MY świetnie się bawiłyśmy; były chwile wzruszeń i śmiechu do łez. Warto wybrać się na film by się rozweselić ale też poczynić refleksje nad życiem a w nim: nad przemijaniem, świętowaniem, relacjami międzyludzkimi, rodzinnymi i innymi. polecamy.

 

Sekretarz KGW w Zalasowej – L. Dominiewska

Kategoria: Koło Gospodyń Wiejskich  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.