Pierwszy tydzień półkolonii w Zalasowej

Podczas tegorocznych wakacji w gminie Ryglice  odbywa się „Wakacyjna Półkolonia dla dzieci i młodzieży”.  Zajęcia odbywają się zarówno w Ośrodku Kultury w Ryglicach jak również w filiach w Zalasowej i Lubczy. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem jest radna gminy Ryglice oraz prezes Stowarzyszenia Zalasowian –  Katarzyna Mróz.

W Zalasowej zajęcia trwają od 31 lipca do 11 sierpnia.  W organizacje włączyli  się:

– Stowarzyszenie Zalasowian,

– Ośrodek Kultury w Ryglicach filia w Zalasowej,

– Koło Gospodyń Wiejskich,

– Koło Rękodzieła Artystycznego,

– Koło Seniorów,

– Zespół Szkolno-Przedszkolny W Zalasowej,

– Biblioteka Publiczna w Zalasowej.

W czasie pierwszego tygodnia odbył się szereg zajęć w których liczba uczestników miło zaskoczyła organizatorów.

Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało zajęcia kulinarne. Dzieci wspólnie z gospodyniami przygotowały pyszną sałatkę, którą później  skonsumowali. Po degustacji miały miejsce zajęcia plastyczne w czasie, których uczestnicy mogli dać ponieść się wyobraźni w wyniku czego powstały przepiękne obrazki.

W Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia pt. „Coś z niczego”. Zgromadzone dzieci pod kierunkiem p. Moniki Zegar uczyły się jak tworzyć sztukę.

Stowarzyszenie Zalasowian zorganizowało zabawy integracyjne na placu obok „Pałacu pod Dębami”. W programie znalazły się następujące zabawy tj. : „Gra w dwa ognie”, „Baba Jaga patrzy”, „Kolory”, „Krówka”, gra w klasy, gra w gumę  zagadki, malowanie kredą czy bańki mydlane. Uśmiechom nie było końca, dzieci bez wątpienia były zadowolone  o czym mogą świadczyć pytania o kolejne takie spotkanie. Koordynacją zabaw zajmowała się prezes Stowarzyszenia Zalasowian – pani Katarzyna Mróz oraz członek Stowarzyszenia =- Edyta Pawłowicz.

Panie z Koła Rękodzieła Artystycznego podjęły się organizacji zajęć pt. „Tańcowała igła z nitką”. Warsztaty bardzo przypadły dzieciom do gusty, wszystkie chętnie tworzyły niecodzienne przedmioty, były to:  maskotki sowy czy etui na telefon.

Ponadto w Zespole Szkolno-Przedszkolny odbywały się  zajęcia sportowe, Ośrodek Kultury w Zalasowej podjął się zorganizowania warsztatów muzycznych czy warsztatów śpiewu ludowego.

Półkolonia jest formą aktywnego wypoczynku, która pozwala dzieciom spędzić bardzo aktywnie czas w grupie rówieśników. Wakacje to dobry czas na szukanie nowych pasji i sportów dlatego tym bardziej zachęcamy do zapisów i  udziału w zajęciach w kolejnym tygodniu.

 

Tekst: Edyta Pawłowicz

Zdjęcia: Katarzyna Mróz, Ewelina Matug

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.