Maluchem przez Afrykę – Arkady P. Fiedler w Zalasowej

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryglicach Filia w Zalasowej Arkady Paweł Fiedler, wnuk sławnego podróżnika, autora znanego wszystkim „Dywizjonu 303” będzie gościł w Zalasowej w dniu 24 kwietnia 2017 roku o godz. 18.00 w Pałacu Pod Dębami. Opowie o swojej wyprawie Maluchem do Afryki.

Polskim Fiatem 126p przemierzył Afrykę i Azję. Pierwsza podróż trwała 3,5 miesiąca i wiodła z Egiptu do RPA. Podróżnik i jego Maluch od września do grudnia 2014 pokonali 16200 km, odwiedzili 11 krajów, walczyli między innymi z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską „tarką” w Tanzanii, ale ponad wszystko po drodze poznali niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

Druga wyprawa do Azji trwała od czerwca do września 2016; pokonali 22707 km, po drodze odwiedzając 12 krajów: Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię i Rosję. Maluch wspiął się na wysokość 4655 m n.p.m. dwa razy. Najdłuższy dzienny przebieg 495 km przebył w Kazachstanie, a najkrótszy 44 km ostatniego dnia podróży w Rosji.

Na spotkanie zaprasza Biblioteka Publiczna w Zalasowej w ramach działającego Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 24 kwietnia 2017 roku o godz. 18.00 w Pałacu Pod Dębami.

plakat

Kategoria: Aktualności, Biblioteka Publiczna  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.