„W Naszej Zalasowej” w wersji elektronicznej

Aby nieco uatrakcyjnić naszą  stronę,  postanowiliśmy przygotować, wydawany  przez Stowarzyszenie Zalasowian Biuletyn Informacyjny,  „W Naszej Zalasowej”  w wersji elektronicznej. Od 10 lat,  Stowarzyszenie Zalasowian jest wydawcą tego lokalnego kwartalnika i to własnie ten okres postanowiliśmy opracować w formie elektronicznej.  W najbliższym czasie w zakładce  Biuletyn W Naszej Zalasowej  po kliknięciu w okładkę danego numeru  będzie  można  zapoznać się z jego treścią, kolejne numery  niebawem. Zapraszamy Państwa na chwilę wspomnień.

 

                

                

 

            

          

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.
11 komentarzy
 1. Anonimsays:

  Gratuluję wspaniałego pomysłu,nareszcie na tej stronie coś się dzieje.

 2. Anonimsays:

  No pomysł dobry i strona bardzo czytelna, jeszcze w polecanych stronach proponuję wsadzić link do strony osp Zalasowa

 3. Zosiasays:

  Super pomysł widać że się komuś chce coś zrobić oby tak dalej.

 4. Anonimsays:

  dobrze przypomnieć sobie jak to było kilka lat temu, szkoda tylko że do ostatniego numeru wdarła się polityka, przynajmniej w tej gazecie był z tym spokój

 5. bekar@onet.eusays:

  Nie jest domeną tej gazety aby na bieżąco recenzować wydarzenia polityczne. Jednak jesteśmy wsią nie można cicho siedzieć i słuchać jak skrajnie populistyczna prawica pluła nam ludzim pochodzącym ze wsi w twarz. Obrony jakiej się podjął Pan doktor Hebda tylko potwierdza tezę która przyświeca Polskiemu Chłopu od lat BÓG HONOR OJCZYZNA. Brawo Janku że bronisz naszego honoru.

 6. Anonimsays:

  To nie jest gazeta do uprawiania polityki, koniec kropka. Nie ukrywam, że mam zupełnie inne poglądy niż dr Hebda, ale absolutnie nie wykorzystywałbym do publikacji swoich przemyśleń lokalnej gazetki nie mającej nic wspólnego z wielką polityką. A z tego co wiem pan Hebda wręcz naciskał na stowarzyszenie, żeby wydrukowano jego „widzi mi się”.Autorowi postu powyżej chyba coś się pomieszało, przypominam że naszym krajem nie rządzi populistyczna prawica, więc chyba ktoś inny pluje. Dziwne jest też to, że ta (niby) plująca na chłopów prawica zawsze dostaje od nich najwięcej głosów. Pan dr Hebda też to zapewne zauważył, i postanowił oświecić zalasowski ciemnogród na łamach biuletynu…łedne musi mieć mniemanie o sobie i o ludziach z których się wywodzi.

 7. bekarsays:

  Każde zdanie mile widziane w róznorodności siła , jednak mądrość ludowa powinna Cię anonimie z
  5 lutego nauczyć ” Że ptak który własne gniazdo kala……..itd ” Jeżeli pan Hebda broni Nas przed stwierdzeniami obrażliwymi pod naszym adresem czyli ludzi ze wsi , a ty bronisz jakiegoś tam Hofmana twierdząc że to mieszanie w wielką politykę to się mylisz. Tylko maluczcy politykierzy potrafią takich argumentów w stosunku do innych ludzi używać tym bardziej bolesne że odnosząc się pogardliwie głoszą hasła jako wzorowi katolicy. Obłuda i zakłamanie , które niestety bierze górę nad zdrowym rozsądkiem jest pożywieniem dla ograniczoności pewnych umysłów.

 8. Anonimsays:

  Ja Hofmana nie bronię, bo to pyszny zarozumialec, który rzeczywiście jako człowiek wychowany w mieście ma widocznie taką swoją wrodzoną pogardę dla ludzi ze wsi. Ale to co on powiedział to są tylko słowa, a przecież ważniejsze są czyny. Za czyny odpowiedzialna jest władza, a czyny obecnej władzy wobec polskiej wsi są o wiele bardziej obraźliwe niż słowa Hofmana wyrwane gdzieś przez TVNowców. Dla mnie fakt jest jeden: Od upadku komuny do 2007 roku, a szczególnie w 90 latach Polska się rozwijała, od 2007 się sypie. Pracuję w firmie która współpracuje z wieloma firmami działającymi w różnych branżach i wszystko od wielu lat do tej pory kręci się dobrze więc kryzysu nie widać, a jednak od 2007 wszystko o wiele szybciej drożeje, a w portfelu zysku nie widać. Myśle, że każdy szarak to widzi, że ktoś coraz bardziej go skubie nic w zamian nie dając. Zagraniczny kapitał coraz śmielej u nas inwestuje i co z tego jak całą zarobioną kasę obraca w swoim kraju, mimo że u nas ma ulgi podatkowe i poza pracą którą daje nie ma właściwie z niego żadnego pożytku. A zwykły Polak, przedsiębirca, rolnik, pracownik ile się musi namęczyć żeby w gąszczu przepisów, podatków, biurokracji cokolwiek osiągnąć. Cały czas pod górę, cały czas dokręcają śrubę jak nie Unia to nasi i to jest ta Polska którą warto bronić? O takiej Polsce marzy pan Hebda i Ty kolego bekar?

 9. bekarsays:

  Cena żywca wieprzowego w lutym 2012r, 5,03 zł za kilogram. W 2007 rok od 2,8 do 3,5 zł . Trzeba znać miary poruwnań , zwłaszcza jak zapuściło się dobre gospodarstwo rolne a pokrzywy sięgają rynien. Toż to ekonomia z przedszkola . W referendum Polacy zdecydowali o wstąpieniu do Unii więc o czym tu pisać. Polskę należy bronić przed głupotą jej mieszkańców bo jest tak że swój swojego sprzeda za 30 srebrników lub pół etatu w pałacu. Jeszcze nie jest to czas o którym marzyliśmy , ale daleki jestem od potepiania wszystkiego bo wiem co to jest odpowiedzialność wynikająca z rządzenia. Natomiast nawoływanie do nie płacenia podatków przez osobę duchowną w radiu katolickim uważam za niestosowną trzeba słuchać i radia M i TVN , a jeżeli jest się odrobinę inteligętnym wnioski nasuną się same. Myślenie nie jest grzechem !!!!!!!!!!

 10. Anonimsays:

  Skażone mięsko z Niemiec się już skończyło więc świnki poszły w górę. Pokrzywy rosną bo na naszych drobnych gospodarstwach poprostu nic się nie opłaca uprawiać i nikt nie szukał ani nie szuka już od wielu lat na to żadnego lekarstwa. Swego czasu opłacalna była hodowla danieli…już zgnojona. Teraz konie podobno się opłaca, ale wiadomo jak będzie za rok dwa? Fakt faktem od wieków nasza słowiańska mentalność była, jest i pewnie będzie trudna do okiełznania, wspólnie działamy tylko wtedy gdy łączy nas wojna, tragedia narodowa, ucisk. Niemcy przegrali wojnę, a jednak swoją jednością i ciężką pracą potafili wybudować silne suwerenne i niezależne państwo. U nas jak to się toczy każdy widzi. Co do ojca dyrektora, każdy wie, że nie da się nie płacić podatków. Podatek jest wliczony we wszystkim i wszędzie, to jakaś jego kolejna prowokacja żeby troche ludzi do myślenia zmusić, na co dajemy pieniądze. Trzynastki, a nawet czternastki w budżetówce to na te czasy mocne przegięcie. Zestaw: 19.00 Fakty TVN, 19.30 Wiadomości TVP, 20.00 Wiadomości w Radiu Maryja też każdem polecam, ale w biuletynie, zero polityki. To jest informator o wydarzeniach w naszej lokalnej społeczności. Nie ma potrzeby na tym szczeblu niepotrzebnie dzielić ludzi.

 11. bekarsays:

  Koniec tematu! Pozdrawiam.