XII Wieczór z Poezją

         Wieczór 10.12.2016 roku stał się okazją do dwunastego już spotkania z poezją w Zalasowej. Tym razem przedstawiliśmy Państwu dorobek Bolesława Leśmiana i choć wszyscy doskonale wiedzą kim był Leśmian i znają wiersz „Urszula Kochanowska” omawiany w szkole podstawowej to okazało się, że na tym  nasza wiedza się kończy. Znów mieliśmy okazję zagłębić się w życiorys i twórczość kolejnego polskiego poety i podzielić się z Wami poznaną wiedzą oraz przedstawić naszą interpretację jego wierszy.                                        

Tegoroczny spektakl został przygotowany przez Anię i Wojtka Florczaków. To Oni napisali scenariusz i zajęli się wyreżyserowaniem przedstawienia. Bez wątpienia poświęcili najwięcej czasu (może jedynie poza Grzesiem Kluzkiem, który co roku wiele godzin spędza z każdym ze śpiewających by jak najlepiej przygotować muzyczne wersje wierszy). Doceniamy bardzo Waszą pracę więc niech skromne podziękowanie w tym miejscu będzie dla Was nagrodą. Dziękujemy również wszystkim członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich za coroczną pomoc w obsłudze gości, którzy ku naszej radości z ochotą korzystają z naszego ciasteczka i kawy.                                                                                                               

  Cieszy nas ogromnie tak liczny udział Państwa w naszych wieczorach. Dopinguje nas to do dalszej pracy  i ambitnego przygotowania kolejnych tematów. Szczególnie dziękujemy nowym widzom za tak wiele ciepłych słów pod naszym adresem i zapewnienia, że będą wiernymi odbiorcami na przyszłość. Być może dla niejednej osoby taka forma jest jedynym rodzajem spotkania z wierszem, tym bardziej jest nam miło, że możemy dać Państwu możliwość kontaktu z poezją zarówno deklamowaną jak i śpiewaną. Pozostańcie naszymi wiernymi widzami a my obiecujemy zawsze starać się sprostać Waszym oczekiwaniom (oczywiście na miarę naszych amatorskich możliwości). Wszystkich chętnych na dalsze spotkania z liryką informujemy, że wpisujemy to wydarzenie w kalendarz stałych imprez w Pałacu pod Dębami na drugą sobotę grudnia każdego (mamy nadzieję) roku. Zapraszamy już dzisiaj.                                                                                                         

  Do miłego spotkania!

 

 Tekst : Klaudyna Stępień

Zdjęcia : Mateusz Papuga i Angelina Wójtowicz

Kategoria: Aktualności, Klub Miłośników Poezji  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.