Wieczór Papieski 2011

Wieczór Papieski 2011

Obchody szóstej rocznicy śmierci Sługi Bożego
Jana Pawła II


 

W tym roku Wieczór Papieski miał szczególny charakter, gdyż odbył się on  atmosferze oczekiwania na beatyfikację Naszego Papieża, która będzie miała miejsce 1 maja 2011r.

Mieszkańcy Zalasowej już po raz szósty  2 kwietnia o godzinie 2000 zgromadzili się w kościele parafialnym, by uczcić Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył proboszcz ks. Kazimierz Kozyra. Po niej zgromadzeni mogli w chwili zadumy na nowo zagłębić się w nauczanie Papieża Polaka dzięki  programowi przygotowanemu przez Klub Miłośników Poezji pod kierunkiem p. Katarzyny Mróz, do którego oprawę muzyczną wykonała młodzież Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego pod fachowym okiem p. Krystyny Olszówki ? Łępy. Scenariusz do uroczystości przygotowała p. Irena Niedzielko. Na  zakończenie montażu słowno ? muzycznego w kilku słowach ks. Stanisław Olszak nawiązał do zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.

Po części artystycznej wszyscy zgromadzeni z modlitwą różańcową na ustach udali się na plac maryjny, by tam w o godzinie 2137uroczyście odśpiewać ulubioną pieśń oazową Karola Wojtyły  ?Barkę?.

Za rok zgromadzi nas zapewne inna uroczysta okazja, a mianowicie  rocznica beatyfikacji Bł. Jana Pawła II Wielkiego.

Słowa podziękowania niech popłyną do Prezesa Kółka Rolniczego za ufundowanie zniczy oraz do wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tejże uroczystości.

Autor : M. Zegar

 

Kategoria: Aktualności, Wieczory Papieskie  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.