DRUGIE ŻYCIE STADIONU PRZY UL. SPORTOWEJ

Stanowcza realizacja programu wyborczego naszych radnych z Zalasowej dotyczącego ożywienia i przywrócenia do życia obiektu sportowego zaczęła się ziszczać.

W dniu 27 sierpnia o godz. 15 z miejsca zbiórki przy naszej szkole wyruszył korowód złożony z wielu pokoleń Zalasowian dla których sport i rekreacja zajmują ważne miejsce w życiu, a także tych którzy chcą wspólnie spędzać wolny czas. Po przybyciu na miejsce Prezes Stowarzyszenia Zalasowian Katarzyna Mróz w krótkich słowach omówiła cel spotkania, dziękując sponsorom i wszystkim którzy zaangażowali się w organizację pikniku na pożegnanie wakacji. O  historii powstania tego obiektu i jego losach poinformował Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz. Burmistrz i radni zapewnili że w przyszłości podejmą działania  mające na celu doposażenie boiska w niezbędną infrastrukturę, zaproponowano aby nakłady na ten cel miały swoje miejsce w budżecie obywatelskim na 2017 rok.

Nasza specjalistka od fitness Karolina Mądel przygotowała wiele konkurencji w których uczestniczyły całe rodziny między innymi bieg matek z dziećmi, czy przeciąganie liny. Wszystkie dzieci mogły skorzystać z bufetu organizowanego przez OSP Zalasowa gdzie grillował radny Wiesław Czarnik. Gwoździem  programu był mecz OSP Zalasowa kontra  samorządowcy w piłkę nożną . Drużyna samorządowców pod wodzą radnego Wojciecha Kawy uległa 5 do 7 strażakom.  Kolejny raz przy niewielkich nakładach finansowych a dużej współpracy radnych, sołtysa, ludzi dobrej woli  i gminy udało się mile spędzić czas ostatniego weekendu wakacji.

 

                                                                                                                                                     Uczestnik pikniku.

 

W imieniu własnym i całego Zarządu Stowarzyszenia, który był głównym organizatorem sobotniego pikniku,  chciałam serdecznie podziękować wszystkim, którzy spędzili z nami to sobotnie popołudnie.

Podziękowania należą się współorganizatorom, moim kolegom Radnym Wojtkowie Kawie, Wiesławowi Czarnik, Grzegorzowi Piktas, Sołtysowi i oczywiście naszej niezawodnej Straży Pożarnej, Witkowi i Maćkowi, opiekunom  Młodzieżowej Grupy OSP.

Dziękuje sponsorom dzięki którym mogliśmy rozdać nagrody wszystkim dzieciom biorącym udział w dyscyplinach sportowych jak również poczęstować kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

Sponsorzy:

– Stowarzyszenie Zalasowian

– GS Ryglice Tomasz Burza

– Firma Wismax Małgorzata Matug.

– Bernard Karasiewicz

– Marzena i Waldemar Mróz.

Nie mogę zapomnieć o Karolinie Mądel, która z wielkim zaangażowaniem włączyła się w przygotowanie tego pikniku i poprowadziła wszystkie dyscypliny i zabawy sportowe. Karolina wielkie dzięki za ogrom pracy!!! Wojtek dziękuję za doprowadzenie boiska do stanu użytkowania (wiem ile czasu tam spędziłeś).

Jak wyżej w artykule napisał uczestnik pikniku ?przy wspólnej organizacji i niewielkich nakładach finansowych można rodzinnie na sportowo świetnie spędzić czas?,a za tym do zobaczenia na następnych piknikach na sportowo!!!

Zapraszam do galerii, aby zobaczy jak wspólnie bawiliśmy się.

                                                                                                       Prezes Stowarzyszenia Katarzyna Mróz

 

Tekst: Katarzyna Mróz

Zdjęcia:  Krystian Knapik, Małgorzata Matug, Angelina Wójtowicz                                                                                      

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.