Pracowity MAJ w KGW

Wzorem lat ubiegłych KGW przygotowało jeden z ołtarzy na procesję Bożego Ciała – był to ołtarz usytuowany przed wejściem głównym do Pałacu pod Dębami. W przygotowaniu ołtarza pomogli nam nasi Małżonkowie. DZIĘKUJEMY!

Począwszy od roku 2009, kiedy to Członkinie KGW ufundowały feretron Najświętszego Serca Jezusowego, zaczęły nosić feretron podczas procesji Bożego Ciała 9 11.06.2009r.), przez trwającą 8 dni oktawę a także w Uroczystość Serca Pana Jezusa i w dzień Odpustu Parafialnego.
W tym roku również od 27 maja do 03 czerwca, Członkinie KG dzielnie nosiły swój feretron.

31maja – wtorek- jak co roku koleżanki z Ryglic zaprosiły nas na uroczyste świętowanie Dnia Matki. Dzieci z klas pierwszych przygotowały bardzo ładny program artystyczny pod opieką  swoich wychowawczyń. Wszystkie mamy zostały obdarowane wykonanymi przez dzieci kwiatuszkami.

W miłej atmosferze, przy ciastku i kawie, kilka naszych Członkiń spędziło to piękne, majowe popołudnie.

30 maja; 01i 02 czerwca – to dni w których współpracowałyśmy ze Stowarzyszeniem Zalasowian w projekcie ERAZMUS +, a mianowicie 30 maja i 01 czerwca, nasze koleżanki czuwały aby Grupom Partnerskim / Gościom zagranicznym i naszym Uczestnikom/ nie zabrakło niczego na stole podczas przerw kawowych – jako wytchnienie od pracy nad podsumowaniem trwającego 2 lata PROJEKTU.

02 czerwca – wieczorem w Pałacu pod Dębami odbyło się oficjalne, uroczyste zakończenie projektu ERAZMUS + i pożegnanie wszystkich uczestników projektu. Na tę okoliczność Koło Gospodyń przygotowało bogate menu
w którym znalazły się takie przysmaki jak: pierogi ze śliwkami, kapustą
i grzybami, pierogi ruskie, najróżniejsze sałatki, wiejski chleb, barszczyk
z pasztecikiem, pyszne ciasta, kawa herbata i inne napoje.

06. czerwca – naszą niepisaną tradycją jest pamięć o IMIENINACH naszych Członkiń i czasami tak się zdarza, że obchodzimy kilka imienin w jednym dniu – i tym razem tak się zdarzyło? dla wszystkich Solenizantek – wszystkiego najkochańszego!!!

Sekretarz KGW – Lesława Dominiewska

 

 

Kategoria: Koło Gospodyń Wiejskich  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.