Walne zebranie z dnia 11 czerwca 2016r.

W dniu 11.06.2016 odbyło się walne zebranie Stowarzyszenia Zalasowian. Przebiegło bardzo sprawnie, poprowadzone przez Panią Prezes Katarzynę Mróz. Zaczęło się przedstawieniem porządku obrad, później Pani Księgowa dokonała zprawozdania finansowego za rok 2015.

Następnie głos zabrał gość, leśniczy z Trzemesnej, z pochodzenia Zalasowianin pan Marek Krzemień. Poruszył temat cmentarza cholerycznego na granicy Zalasowej z Szynwałdem. Leży tam około pieciuset osób zmarłych w latach 1847-1853 w wyniku panujących na tych terenach epidemii cholery i tyfusu. Cmentarz, zupełnie zapomniany, z przewróconym krzyżem zaczęli przywracać pamięci mieszkańcy Stawisk. Pan Marek przyszedł z pomysłem, by temat, być może wielu mieszkańcom nieznany rozgłośnić i by wzięło w tym udział nasze Stowarzyszenie.

Kolejnym punktem naszego zebrania było sprawozdanie z aukcji charytatywnej przeprowadzonej przez Fundację im. Leszka Gawrona. Goście ponownie nie zawiedli i zasilili konto fundacji pokaźną sumą.

Następnie podsumowano pracę przy projekcie Erazmus+ trwającym ostatnie dwa lata. Pani Prezes podziękowała wszystkim zaangażowanym, szczególnie Basi Golec, bez której nie byłoby mowy o przystąpieniu do projektu i która czuwała do ostatnich dni nad jego realizacją. Po wyjeździe z Zalasowej nasi goście ciągle ślą podziękowania i wyrazy podziwu dla naszego społeczeństwa i miejscowości. Z pewnością ten egzamin zdaliśmy na szóstkę. Basi dziękujemy za organizację i przewodniczenie całej akcji, a wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób za super wykonane zadanie.

Wystąpił jeszcze Pan Dyrektor szkoły, jako że rok szkolny się kończy, z podziękowaniem dla wszystkich instytucji i organizacji naszej wsi, które współpracowały ze szkołą od września. Niewątpliwie takie warsztaty i pomoc integruje uczniów z dorosłymi, uczy naszych najmłodszych mieszkańców wzajemnej współpracy, a po latach owocuje wspólnym działaniem na rzecz naszej miejscowości.

Ostatnim wątkiem poruszonym na zebraniu była organizowana przez stowarzyszenie wycieczka do Wrocławia i okolic w dniach 1-3.07. Chętnych ciągle zapraszamy bo są jeszcze wolne miejsca a wycieczka ma bardzo ciekawy program.

Po zebraniu przeszliśmy na aulę na kolejny wykład Pana dr Jana Hebdy.

 

Tekst: Klaudyna Stępień
Zdjęcia: Angelina Wójtowicz

 

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.