Rocznica Śmierci Jana Pawła II

To już cztery lata jak odszedł od nas ukochany człowiek Jan Paweł II.
Cała Polska – cały świat przeżywał wtedy wyjątkowe chwile, byliśmy świadkami nieprawdopodobnego wydarzenia, wydarzenia jakie ogarnęło wiele ludzi z całego świata. czas wtedy przystanął , nikomu się specjalnie nigdzie nie spieszyło.
Żaden Papież nie był tak blisko wiernych, nie przemawiał do nich w taki bezpośredni sposób, dzięki tej otwartości Jan Paweł II zaskrobił sobie miłość wiernych na całym świeci. Zawsze był otwarty, zależało mu na każdym człowieku, a w szczególny sposób troszczył się o młodzież ? młodzież nie tylko polską ale na całym świecie.
Mimo że minęły już cztery lata wciąż mamy świadomość, że Jan Paweł II jest wśród nas, pozostały jego nauki, słowa- słowa, które tak wiele mówią i znaczą dla nas wszystkich.
Również społeczność zalasowska w szczególny sposób uczciła odejście naszego Papieża .
Zespól Szkolno ? Przedszkolny z udziałem Klubu Miłośników Poezji i Grupy Apostolskiej przygotował program słowno ? muzyczny, który odbył się w naszym kościele. Po programie odbyła się msza św. o szybką beatyfikację Papieża, następnie z lampionami przeszliśmy na Plac Maryjny gdzie tam ks. H. Podolski i S. Olszak wraz z wiernym odmawiali różaniec śpiewali pieśni .O godz. 21.37 rozległy się dzwony, syreny wszyscy jeszcze raz przeżyliśmy tą wyjątkową chwilę gdzie cztery lata temu opuścił na wielki człowiek Jan Paweł II.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowanie tej rocznicy a Kółku Rolniczemu za ufundowanie zniczy.
Zdjęcia można zobaczy w galerii.

Katarzyna Mróz.

 

Kategoria: Aktualności, Wieczory Papieskie  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.