II rocznica beatyfikacji Jana Pawła II

1 maja 2013r. we wtorek po nabożeństwie majowym po raz kolejny spotkaliśmy się w naszej świątyni, aby uczcić już drugą rocznicę beatyfikacji naszego rodaka Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II. Naszej radosnej zadumie nad tym wydarzeniem towarzyszyły rozważania, wiersze na temat tego wielkiego człowieka, które podpowiadały w czym możemy go naśladować, m.in. fragment wiersza: ??Dopomóż nam wejść na tę drogę,

Która polega na przyjęciu prawdy?? Modliliśmy się wraz z papieżem śpiewaną przez niego modlitwą: ?Pater noster?. A na końcu słowo wygłosił ks. Proboszcz, podkreślając, że nie tylko powinniśmy o Janie Pawle II pamiętać, ale wprowadzać jego naukę o Bogu, prawdzie, dobru, wolności w nasze życie. Nasze spotkanie zakończył ks. Proboszcz oficjalną modlitwą o kanonizację Jana Pawła II:

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Błogosławionego Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając się całkowicie Twemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę do osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.

Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa, Błogosławiony Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

 

Cieszymy się bardzo z licznej obecności na tej uroczystości Zalasowian, a szczególne podziękowania kierujemy, dla tych którzy pracowali przy przygotowaniu tego spotkania, a więc: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej, Klub Miłośników Poezji w Zalasowej, Biblioteka Publiczna w Zalasowej oraz nasza wspaniała młodzież, która przygotowała oprawę muzyczną. I oczekujemy na kolejne spotkanie z błogosławionym, a może już świętym w przyszłym roku.

Ks. Paweł Róg

Foto Tadeusz Sępek

Kategoria: Aktualności, Galeria, Wieczory Papieskie  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.