Kolejny sobotni wieczór w teatrze krakowskim

Tym razem nasz grupa miłośników poezji i sztuki wybrała się do teatru krakowskiego im. Juliusza Słowackiego na wspaniałą sztukę pt.?CHORY Z UROJENIA? Moliera,  której reżyserem jest wybitny włoski reżyser Giovanni  Pampiglione. Główną rolę w sztuce gra aktor Andrzej  Grabowski  (znany nam jako Ferdek z filmu Kiepski).

Chory z urojenia to  wspaniała komedia opierająca  się na życiowych prawdach, które  nie do końca są idealne . Przez cały spektakl akcja toczy się w jednym pomieszczeniu , robi  ono wrażenie bogatego wnętrza. Towarzyszą temu wspaniałe stroje ponadczasowe  oraz świetni aktorzy .

Argan (główny bohater)wymyśla chorobę aby zwrócić na siebie uwagę . Jest to tylko jego wymysł, sposób na słabość  i  bezradność wobec  samotności  w jakiej przyszło mu żyć.

Sztuka godna polecenia, kto jeszcze nie był  koniecznie musi się wybrać. Szkoda tylko, że nie można obejrzeć jej w naszym tarnowskim teatrze. Plusem wyjazdu do teatru Słowackiego jest jego przepiękne, bogate wnętrze gdzie możemy poczuć atmosferę dawnych czasów.

Nasza grupa zaczyna sezon wyjazdów jesienią a kończy początkiem marca, więc był to ostatni wyjazd w tym sezonie. Wszystkich chętnych zapraszamy  do naszego grona.

Chciałabym serdecznie podziękować w imieniu całej grupy naszej koleżance Klaudynie Stępień za organizowanie  i koordynowanie  tych wyjazdów.

 

                                                                                                                        Katarzyna Mróz.

Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.
2 komentarze
  1. ferdeksays:

    Bardzo przepraszam ale troszke dziwnie pisać ze Grabowski to tylko Ferdek, ten aktor występował w wielu innych filmach i spektaklach, a jeśli Miłośnicy poezji znają go tylko z Świata wg Kiepskich to przykro mówić ale jest kiepsko.