Sprawozdanie z zebrania Stowarzyszenia Zalasowian

Dnia 3.12.2018r w Pałacu pod Dębami odbyło się kolejne zebranie członków Stowarzyszenia Zalasowian. Tradycyjnie najpierw Pani prezes Katarzyna Mróz przywitała wszystkich przybyłych poinformowała o planie zebrania.

Następnie Pani prezes w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia Zalasowian uroczyście podziękowała naszemu Zalasowianinowi burmistrzowi Bernardowi Karasiewiczowi za wieloletnią, ciężką pracę na rzecz nas wszystkich – mieszkańców gminy Ryglice. Pan burmistrz otrzymał symboliczną statuetkę oraz kwiaty. Nasze Uznanie wyrażone zostało w słowach Matki Teresy z Kalkuty :

Jeśli czynisz dobro, oskarżają cię o egocentryzm

Czyń dobro, mimo wszystko

Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych

przyjaciół i prawdziwych wrogów

Odnoś sukcesy, mimo wszystko

Dając światu najlepsze, co posiadasz,

otrzymujesz ciosy,

Dawaj światu najlepsze, co posiadasz,

Mimo wszystko

 

Kolejno pani Małgorzata Januś ? nasza członkini przedstawiła nam krótko zasady zdrowego odżywiania. Dzięki niej dowiedzieliśmy się o czystku, occie jabłkowym, witaminie C w proszku, najlepiej przyswajalnej przez nasz organizm. Jeszcze raz dziękujemy Gosi za jej wykład.

Następnie pani Maria Romanowska opowiedziała o pobycie w Rumuni – kolejny etap projektu Erazmus + . Podsumowując w jednym zdaniu – o Zalasowej jest głośno na uniwersytetach europejskich, nawet mamy się tam czym pochwalić. Oczywiście kolejny ukłon dla pani Barbary Golec inicjatorki projektu, której wkład w tą gałąź działalności stowarzyszenia jest nie do przecenienia.

Kolejnym projektem w jakim bierze udział Stowarzyszenie to promocja naszych lokalnych produktów w ramach Jarmarku Zalasowskiego. Stowarzyszenie zaprasza wszystkich w sobotnie poranki na wspólne spotkania, degustacje, przed Pałacem pod Dębami .

Następnie pani prezes przedstawiła krótko działalność Stowarzyszenia od ostatniego zebrania. Było to między innymi : obchody święta niepodległości, zbiórka pieniędzy na Miejsce Pamięci Ofiar I i II wojny światowej pochodzących z Zalasowej, bal charytatywny a także wycieczka do Lublina. Przypomniano również, że cały czas w bibliotece trwa akcja zbierania starych zdjęć do albumu o dziejach naszej wsi. Ponadto pani prezes zaprasza wszystkich w imieniu Stowarzyszenia Zalasowian na wieczór z poezją w sobotę 8 grudnia o 18:00.

Kolejnym punktem spotkania było odczytanie programu wycieczki do Budapesztu, program zostanie umieszczony na stronie internetowej Stowarzyszenia, chętnych prosimy o zgłaszanie się do pani prezes.

Na koniec pani prezes podziękowała za przybycie. Zebranie , jak zawsze w przyjemnej atmosferze przy kawie i ciastku.

Iwona Kluzek

fot. Małgorzata Matug

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.