Spotkanie II Erazmus +

II spotkanie w ramach projektu Erasmus+ odbyło się w pałacu w sali stowarzyszenia. Miały miejsce dwie prelekcje. Pierwszą wygłosiła Pani Gosia Januś na temat wspomagania naszej odporności w naturalny sposób suplementując codzienną dietę składnikami pochodzenia roślinnego o udowodnionym pozytywnym wpływie na nasz układ immunologiczny. Dużo usłyszeliśmy o czystku, witaminie C oraz wielu przyprawach, których nie powinno braknąć w naszej kuchni zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.

Drugą prelekcję pt. ?Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej? miałam przyjemność wygłosić osobiście i tym samym podzielić się ze słuchaczami profesjonalną wiedzą dotyczącą właściwej higieny jamy ustnej. Na wielu konferencjach naukowych temat jest poruszany ciągle gdyż udowodniono olbrzymi wpływ stanu jamy ustnej na cały organizm ale póki będziemy rozmawiać wyłącznie w gronie dentystów niewiele to zmieni. Cieszę się zatem, że mogłam podkreślić wagę higieny jamy ustej mającej znaczenie nie tylko w kwestii estetyki ale przede wszystkim naszego zdrowia.

Tak, jak ja dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o produktach spożywczych i suplementach diety tak, mam nadzieję, przekazałam interesujące i dla wielu nieznane informacje dotyczące higieny stomatologicznej. Myślę, że tematy z pozoru oczywiste okazują się potrzebne do omówienia więc zachęcam do udziału w kolejnych spotkaniach.

 

Klaudyna Stępień

 

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.