Narodowe Czytanie w Zalasowej

W sobotę 8 września na hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej odbyło się „Narodowe Czytanie 2018”. Jest to ogólnopolska akcja społeczna, zapoczątkowana w roku 2012, której celem jest propagowanie literatury narodowej.

Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach przyłączyła się do akcji już po raz czwarty. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała powieści Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”. Wspólnie z bohaterami zapoznaliśmy się z fragmentami poszczególnych części: „Rodowód”, „Szklane domy”, „Nawłoć” czy „Wiatru od wschodu”. Wśród czytających znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Ryglic, Sekretarz Gminy Ryglice oraz Radny Rady Miejskiej w Ryglicach. Ponadto przedstawiciele: organizacji oraz instytucji działających na terenie Zalasowej w tym: Koła Gospodyń Wiejskich, Koła Rękodzieła Artystycznego, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, Klubu Miłośników Poezji oraz Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z Filią w Zalasowej.
Honorowy patronat na tym wydarzeniem sprawował prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką, a także Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz. Patronatem medialnym objął Lokalny portal informacyjny Ryglice-okolice.pl. Natomiast partnerami akcji był: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej, Koło Gospodyń Wiejskich, Ośrodek Kultury w Ryglicach Filia w Zalasowej oraz Stowarzyszenie Zalasowian.

Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Właściciel strony nie utożsamia się z ich treścią która jest subiektywną wypowiedzią autora. Wszelkie nadużycia proszę zgłaszać do administratora strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*