Sprawozdanie z zebrania Stowarzyszenia Zalasowian

Dnia 1.09.2018 roku w altance przy ulicy Sportowej w Zalasowej odbyło się kolejne zebranie członków Stowarzyszenia Zalasowian. Spotkanie poprzedził mecz zorganizowany przez sołtysa naszej wsi pana Wiesława Matuga. Na boisku rywalizowała drużyna kawalerów z drużyną żonatych mieszkańców Zalasowej. Pomimo zaciętej rywalizacji młodość zwyciężyła i tak kawalerowie pokonali żonatych 8:4. Gratulujemy zwycięzcom.

Zebranie rozpoczęła tradycyjnie prezes Stowarzyszenia pani Katarzyna Mróz, która wszystkich serdecznie przywitała nakreśliła plan spotkania oraz krótko podsumowała działalność Stowarzyszenia od ostatniego zebrania. Głównymi przedsięwzięciami w ostatnim czasie było dla Zalasowian pomoc w  otwarciu Altanki przy ulicy Sportowej, oraz współorganizowanie dożynek gminnych. Pani prezes wręczyła pisemne podziękowania dla najbardziej zaangażowanych Członków Stowarzyszenia.

Kolejnym punktem spotkania było spojrzenie w przyszłość czyli nasze plany na najbliższe  miesiące.  Pani prezes ogłosiła ,że 13 paździenika 20018 w Pałacu pod Dębami w Zalasowej odbędzie się Sympozjum z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Wydarzenie współorganizuje Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalasowej oraz Stowarzyszenie Zalasowian. Wszystkich mieszkańców już dziś  serdecznie zapraszamy. W planie uroczystości będą okolicznościowe wykłady pana doktora Jana Hebdy oraz dyrektora Leszka Sutkowskiego, nie zabraknie również oprawy artystycznej. W ramach świętowania niepodległości planuje się również otwarcie na cmentarzu w Zalasowej miejsca pamięci dla ofiar I i II wojny światowej, o czym  poinformował członków Stowarzyszenia, w czasie zebrania Burmistrz Gminy Ryglice pan Bernard Karasiewicz. Głównym inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest dyrektor naszej Szkoły pan Leszek Sutkowski. Wspomniane miejsce pamięci ma mieć formę placu  z dwoma kamiennymi obeliskami jeden poświęcony ofiarom I a drugi II wojny światowej . Nie ukrywamy, że potrzebni będą sponsorzy aby projekt mógł być zrealizowany.

W ramach planów na najbliższą przyszłość Stowarzyszenie Zalasowian pragnie wesprzeć również lokalnych producentów. Jak wiemy w sobotnie poranki przed pałacem zbierają się  mieszkańcy Zalasowej , którzy sprzedają m.in. żywość, sadzonki roślin. Sewerynowi Gutkowskiemu udało się pozyskać środki finansowe, aby rozwinąć tą działalność, o czym krótko opowiedział na zebraniu. Zapraszamy więc wszystkich Zalasowian, którzy chcą sprzedawać swoje wyroby i tych , którzy będą te produkty nabywali w sobotnie przedpołudnia przed Pałac pod Dębami. Może to być początek wielkich jarmarków, kto wie?

Zebranie zakończyło się spotkaniem integracyjnym nie zabrakło zalasowskiego chleba, smalcu, ciasta oraz kiełbasy grillowanej. Pieczę przy grillu sprawował gospodarz naszej wsi pan Wiesław Matug bardzo dziękujemy.

 

I.Kluzek

fot. M. Matug

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.