Altanka przy ulicy Sportowej – nasze miejsce na spotkania integracyjne!

W sobotnie popołudnie 30 czerwca 2018 roku uroczyście zainaugurowano działalność nowej altanki przy boisku na ulicy Sportowej – od lat wyczekiwanego miejsca na spotkania integracyjne dla mieszkańców Zalasowej. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Ryglic, Radni i Sołtys Zalasowej Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Zalasowej oraz Stowarzyszenie Zalasowian. Gości powitała Katarzyna Mróz – radna Gminy Ryglice i Prezes Stowarzyszenia. Historię boiska i altany przybliżył Burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz, który podziękował osobom zaangażowanym zarówno dzisiaj jak i 20 lat temu w realizację i kontynuację tej inicjatywy. Leszek Sutkowski – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego zapoznał wszystkich z zasadami bezpieczeństwa i regulaminem korzystania z boiska oraz motywował dzieci, uczniów, młodzież i dorosłych do aktywności fizycznej, szczególnie, że to właśnie Szkoła w Zalasowej jest opiekunem boiska. Sołtys naszej miejscowości Wiesław Matug zaprosił do udziału w drużynowych meczach piłki nożnej i walki fair play o Puchar Sołtysa Zalasowej, którego był fundatorem. Animatorem zawodów sportowych i zabaw był pan Mariusz Baszczewski –  nauczyciel wychowania fizycznego oraz dający dobry przykład -Dyrektor Szkoły. A zespoły, które przystąpiły do zawodów piłki nożnej to: drużyna OSP Zalasowa, LKS Szynwałd, LIGHTS – drużyna Krzysztofa Usarza, Lektorzy Zalasowa oraz KS Zalasowa. Puchar Sołtysa powędrował w ręce drużyny OSP Zalasowa – gratulacje!!

 

Wydarzeniom towarzyszyło grillowanie w nowej altance i pewność, że żaden deszcz nie przeszkodzi w dobrej zabawie.

 

Boisko zostało reaktywowane po długich latach przerwy a altana oficjalnie działa. Liczymy, że będzie to miejsce wspólnych spotkań – zarówno tych towarzyskich jak i sportowych. Lokalizacja sprzyja organizowaniu ciekawych wydarzeń i wierzymy, że użytkownicy uszanują rezultat wspólnych starań, aby jak najdłużej to miejsce służyło wszystkim chętnym. W tym momencie chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom zaangażowanym w realizację tego projektu:  Burmistrzowi Ryglic Bernardowi Karasiewiczowi oraz pani Annie Gierackiej – zastępcy Burmistrza za projekt altanki. Podziękowania także dla Radnych Zalasowej – szczególnie dla Wojciecha Kawy oraz Katarzyny Mróz i Wiesława Czarnika. Słowa uznania także dla Sołtysa Zalasowej – Wiesława Matuga. Podziękowanie kierujemy również do osób, które zapisały się już wcześniej w historii tego miejsca na czele z byłym Prezesem KS SOKÓŁ Zalasowa, Michałem  Stańczykiem, obecnym na spotkaniu.

 

Dla uczestników rozgrywek nagrody zostały ufundowane przez: Bernarda Karasiewicza –  Burmistrza Ryglic, Radnych Zalasowej, Wiesława Sarada, Firmę LUDBUS -Grzegorz Ludwin, Klaudynę Stępień, Marzenę Mróz, Firmę WISMAX Małgorzata Matug, Klub Seniora w Zalasowej, Marię i Władysława Romanowskich oraz Lucynę Janiga.

 

A za grillowanie i pomoc techniczną w sobotnie popołudnie dziękujemy Stanisławowi Stańczykowi, Małgorzacie i Grzegorzowi Zalas, Adamowi Bardo i Franciszkowi Wójtowiczowi – Członkom Stowarzyszenia Zalasowian.

 

Ulica Sportowa jak sama nazwa wskazuje zachęca do aktywności fizycznej. Dobra informacja jest taka, że trwają starania o dodatkowe fundusze na położenie nowej nakładki asfaltowej i ten fakt potraktujmy jako zachętę do podejmowania nowych

inicjatyw i zaangażowania się w życie naszej miejscowości. Tymczasem jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w imprezie i zapraszamy do bezpiecznego korzystania z altany i boiska!

 

Barbara Golec

fot. Małgorzata Matug

 

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.