Prymicje ks. Mateusza

 

„Czy jest łatwo oddać Bogu swoje życie?
Wszystko rzucić i zwyczajnie za Nim biec?”

Kto to pojmie? Kto wyjaśni należycie?

 

Odpowiedź na te poniekąd retoryczne pytania zna ks. Mateusz Mikrut ? Prymicjant, zalasowianin. Jego pierwsza Eucharystia z nami – 27.05. 2018 była szczególnym przeżyciem dla całej parafii. Ochoczo dekorowano drogi przejazdu, uroczyście powitano go na granicy miejscowości w sobotę. Były  wzruszające  słowa przedstawicieli władz kościelnych i świeckich, a także dzieci, w tym Małych Zalasowian w pięknych krakowskich strojach.

W uroczystym orszaku do parafialnego kościoła  byli rowerzyści, banderia konna, licznie przybyli parafianie. Podobnie było w  niedzielę, w dniu Prymicji. Również nie zabrakło serdeczności i wspaniałej oprawy zarówno słownej, muzycznej, jak wizualnej. W ten sposób zalasowianie chcieli  wyrazić dumę  z tego powodu, że nasza wioska Zalasowa doczekała się kolejnego Sługi Bożego, który dołączył do grona księży wywodzących się z tutejszej miejscowości.

Ksiądz Mateusz dał się nam poznać jako osoba skromna, nie szukająca poklasku, a  niektórzy wspominają Go jako chłopca rozmodlonego, którego przyszłością będzie kapłaństwo.

Ksiądz Prymicjant  z serca błogosławił Mocą Chrystusowego Kapłaństwa, kładąc ręce każdemu na głowę.  Zawierzył Jezusowi tych, których spotkał

i spotka w swoim życiu, prosząc o modlitwę ? takie motto umieścił na pamiątkowych obrazkach.

Życzymy Mu na nadchodzące lata posługi kapłańskiej wielu Łask Bożych, energii  i sił. Aby Boża radość i entuzjazm, którą emanuje, nigdy nie zgasła.

Jolanta Sarad

fot. Piotr Zięba

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.