Co słychac u Seniorów?

W sobotę 10 marca  Seniorzy pojechali busem  na wycieczkę do Sanoka z przewodnikiem Jakubem Nowak. Program wycieczki to zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego czyli skansenu na terenie, którego zgromadzono zabytkowe budownictwo drewniane mieszkalne, sakralne, gospodarcze i przemysłowe Bojków Łemków i Dolinian. Teren tego parku to 38 ha. Osobiście nie byłam na tej wycieczce ale znam relacje  koleżanek, a Sanok jest mi też znany, bo w tych okolicach w latach 67-72  mieszkałam. Będąc w Sanoku koniecznie trzeba  zwiedzić zamek. Zamek pochodzi z XVI w. jest zbudowany na wysokim cyplu, wysuniętym w stronę Sanu, a łączy się z miastem wąskim przesmykiem. Obecnie jest po remoncie, warto w nim zobaczyć piękną kolekcję ikon, galerię obrazów Zdzisława Beksińskiego.  Warto przejść spacerkiem po sanockim pięknym rynku, zwiedzić  kościół i klasztor OO Franciszkanów, cerkiew prawosławną i  to wszystko Jakub pokazał seniorom.
14 marca odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu z panią psycholog Kingą Mikosińską. Zachęcam do przyjścia na te spotkania, bo ćwiczenia, które dla nas przygotowała są rewelacyjne, warto z nich skorzystać.
Do stałego cyklu wchodzą  sobotnie nasze targi, na których wymieniamy różne produkty, a także miło można wypić wspólnie dobrą kawę i skosztować jakiegoś smakołyku, przygotowanego przez Halinkę, a jest ona mistrzynią w tej profesji.
Zapraszamy na taki targ wszystkich. Przyjdżcie bo warto.
 Maria Romanowska
Kategoria: Koło Seniorów z Zalasowej  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.