Dzień Kobiet w Zalasowej

Dzień Kobiet w Zalasowej od kilku lat wygląda szczególnie dzięki wielkiemu zaangażowaniu się naszych panów w uświetnienie tego święta. Nie napiszę, że to była niespodzianka ale na pewno, mimo, iż dobrze znamy już Wasze talenty wokalne i aktorskie, znowu udało się Wam nas zaskoczyć repertuarem i wykonem.

Męski chór, działający tak naprawdę dopiero od jesieni, przygotował trzeci już występ. Panowie śpiewali pieśni legionowe w listopadzie, pastorałki w styczniu, a na tę okazję szanty. W marynarskich koszulkach wyśpiewali morskie opowieści i  marynarskie marzenia o kobietach.

Druga część występów miała charakter kabaretowy i tu szczególnym odkryciem stał się z pewnością Szymon Florczak, najmłodszy kabareciarz, którego zdolności nie miałyśmy okazji dotąd podziwiać. Szymon, gratulacje, czekamy na kolejne odsłony Twoich aktorskich umiejętności!

Uraczyliście nas fantastycznym śpiewem i rozbawiliście skeczami do łez podnosząc zapas endorfin (który jeszcze wzrósł po pysznym ciasteczku) na poziom wystarczający by nie zauważyć wiosennego przesilenia. I cokolwiek mówią słowa piosenek czy wierszy ile dla Was znaczymy jako kobiety, Wy poświęceniem swojego czasu na próby i przygotowania potwierdziliście, że mówią prawdę.

Dziękujemy wszystkim Panom, na czele z włodarzem naszej wsi, sołtysem Wiesławem Matugiem, za zaproszenie na wspaniale zorganizowany wieczór, dziękujemy za solidną dawkę humoru, miło było Was słuchać i na Was patrzeć, dziękujemy za ciacho, za kwiatek i lampkę wina.

I cieszymy się bardzo, że za rok znowu będzie Dzień Kobiet!

 

Klaudyna Stępień

Zdjęcia: Marta Kozioł

 

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.