Sprawozdanie z walnego zebrania Stowarzyszenia Zalasowian

Dnia 3.03.2018 roku w Pałacu pod Dębami w Zalasowej odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Zalasowian. Celem spotkania było podsumowanie  działalności organizacji w  minionym 2017roku oraz nakreślenie zadań na rok bieżący.

Zebranie rozpoczęła Pani Prezes Stowarzyszenia Katarzyna Mróz od serdecznego powitania wszystkich przybyłych członków. Następnie wybrano przewodniczącego zebrania orasz sekretarza. Kolejno przedstawione zostały sprawozdania z działalności za 2017 rok przez Panią Prezes Stowarzyszenia, Skarbnika, Komisję Rewizyjną, Prezesa Fundacji im. Leszka Gawrona. Wszystkie sprawozdania przyjęto ze 100% poparciem członków Stowarzyszenia, a Zarządowi udzielono absolutorium.

Kolejnym etapem zebrania było wręczenie legitymacji członkowskich nowym osobom, które jak to określił przewodniczący zebrania Pan Bernard Karasiewicz: „chcieli się poczuć 120% Zalasowianami” i wstąpili do grona Stowarzyszenia. Pani Prezes rozdała również oficjalne podziękowania najaktywniejszym działaczom Stowarzyszenia.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób na czele z panią Barbarą Golec Stowarzyszenie bierze  udział  w kolejnej edycji międzynarodowego projektu „Erazmus”. Inauguracja odbyła się w Ankarze w lutym 2018 roku , z udziałem trzech członków  Stowarzyszenia. Wrażenia z pobytu w Turcji zaprezentowała nam w czasie zebrania pani Lesława Dominiewska. W czerwcu tego roku  będziemy przyjmować w Zalasowej gości projektu Erazmus z Turcji, Holandi, Hiszpani i Rumunii.

Tradycyjnie zebranie zakończyło się wolnymi wnioskami poszczególnych członków. I tak Pani Prezes przedstawiła plan kwietniowej wycieczki Stowarzyszenia w Góry Świętokrzyskie przygotowany przez Pana Grzegorza Zalasa.  Także w kwietniu dokładnie 14  zaplanowano akcję Sprzątania Zalasowej, która do tej pory cieszyła się dużym zaangażowaniem mieszkańców.

Pani Prezes Przypomniała również o przekazywaniu starych fotografii  naszej Zalasowej do biblioteki i tu apelujemy do wszystkich o pomoc, ponieważ Stowarzyszenie Zalasowian planuje w przyszłym roku zorganizować wystawę i wydać album przedstawiający naszą wieś na przestrzeni wieków.

Wielkim wyzwaniem na rok 2018 będzie przygotowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już w czasie zebrania rozpoczęła się debata historyków: Pana Doktora Jana Hebdy i  Pana Dyrektora Leszka Sutkowskiego. Pan dyrektor mówił o dużym zaangażowaniu szkoły i wysunął pomysł upamiętnienia ofiar I wojny Światowej pochodzących z Zalasowej. Tutaj również zwracamy się do wszystkich mieszkańców z prośbą o zgłaszanie swoich przodków poległych na frontach I wojny światowej.

Zebranie upłynęło w doskonałej atmosferze, nie zabrakło tradycyjnego pysznego ciasta , każdy spróbował tureckiej chałwy przywiezionej z Ankary oraz pysznego strogonowa  przygotowanego przez Panie z Sekcji Gospodarczej za co jeszcze raz  dziękujemy.

Iwona Kluzek

Zdjęcia: Małgorzata Matug

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: Aktualności  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.