LUTY w KGW

 

03.02.2018r. Nasze Koleżanki ze Zwiernika, zaprosiły nas na piękny „Koncert życzeń dla Babci i Dziadka” w wykonaniu Dzieci z przedszkola w Zwierniku oraz Jasełka, które zaprezentowała Młodzież Gimnazjalna. Występy były wspaniałe; poczęstunek  po ich zakończeniu również. Dziękujemy za miło spędzone popołudnie.

04.02.2018r. W ramach wsparcia dla Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w  grudniu, przygotowałyśmy paczki z upieczonym przez nas ciastem na „Świąteczny Kiermasz z Aniołami”, który odbył się przy Bazylice mniejszej w Tuchowie. O.o. Redemptoryści zaprosili wszystkich SPONSORÓW na uroczystą Mszę św. i  spotkanie przy kawie i ciastku. W spotkaniu uczestniczył wikariusz Prowincjała, o. Dariusz Paszyński, który dziękując wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie,  poinformował, że zebrane fundusze przeznaczone  zostaną na budowę kościoła na Wschodzie – w Rosji.

9.02.2018r. Spotkanie karnawałowe w KGW Wprawdzie BABSKI COMBER w tym roku przypadł 08. lutego czyli we czwartek  ale nasze Koło świętowało 9go lutego gdyż większość Członkiń naszego Koła, uczestniczy w Nowennie do św. Rity, której kult znajduje się w Nowym Sączu – wyjazd przypadł właśnie 8go lutego. Za zgodą ks. Proboszcza uzyskałyśmy dyspensę na combrzenie w piątek. Gościem wyjątkowym była pani poseł Urszula Augustyn z Mężem, oraz po raz pierwszy Panie z Koła Gospodyń z Woli Rzędzińskiej i ze Zwiernika; z  naszym Kołem świętowali również inni zacni Goście, którzy jak co roku, od 10 lat i tym razem nas nie zawiedli. Pączków, chrustu i dobrej zabawy nie zabrakło. Panie z KGW Wola Rzędzińska zaprezentowały szczyptę swojego repertuaru wokalno- humorystycznego; rozmowy przy stole umilały wspólne śpiewy biesiadnych piosenek a nawet tańce, do których pięknie przygrywali zaprzyjaźnieni z naszym kołem panowie: Adolf i Tadeusz Madeja. Dziękujemy WSZYSTKIM OSOBOM, z którymi milo spędziłyśmy ten „ostatkowy” wieczór. Aby tradycji stało się zadość, zapraszamy na kolejne spotkanie,  już za rok.

Sekretarz KGW: Lesława Dominiewska

Zdjęcia: Magdalena Knapik i Ewelina Mirek

 

 

Kategoria: Koło Gospodyń Wiejskich  Comments off
Treść komentarzy stanowi własność ich autora. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.