Archiwum Kategori »Klub Miłośników Poezji «

Koło Miłośników Poezji

Trwają próby przed wieczorem poezji…
Kategoria: Aktualności, Klub Miłośników Poezji  Comments off

Pierwsza próba Klubu Miłośników Poezji

W piątkowy wieczór (29.09) członkowie Klubu Miłośników Poezji spotkali się na pierwszej próbie w Bibliotece Publicznej. XIII Wieczór z Poezją odbędzie się 9 grudnia 2017 r. Zaprezentowana zostanie twórczość Leopolda Staffa. Autorem scenariusza jest Klaudyna Stępień. W próbie wzięło udział 13 osób.   Tekst: Edyta Pawłowicz Zdjęcia: Monika Zegar
Kategoria: Klub Miłośników Poezji  Comments off

XII Wieczór z Poezją

         Wieczór 10.12.2016 roku stał się okazją do dwunastego już spotkania z poezją w Zalasowej. Tym razem przedstawiliśmy Państwu dorobek Bolesława Leśmiana i choć wszyscy doskonale wiedzą kim był Leśmian i znają wiersz „Urszula Kochanowska” omawiany w szkole podstawowej to okazało się, że na tym  nasza wiedza się kończy. Znów mieliśmy okazję zagłębić się w życiorys i twórczość kolejnego polskiego poety i podzielić się z Wami poznaną wiedzą oraz przedstawić naszą interpretację jego wierszy.                                         Tegoroczny spektakl został przygotowany przez Anię i Wojtka Florczaków. To Oni napisali scenariusz i zajęli się wyreżyserowaniem przedstawienia. Bez wątpienia poświęcili najwięcej czasu (może jedynie poza [ ... ]
Kategoria: Aktualności, Klub Miłośników Poezji  Comments off

Zaproszenie na XII Wieczór Poezji

Stowarzyszenie Zalasowian Klub Miłośników Poezji, Ośrodek Kultury w Ryglicach Filia w Zalasowej, Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Zalasowej zapraszają na XII Wieczór Poezji „W Malinowym Chruśniaku” Poezja Bolesława Leśmiana, który odbędzie się 1o grudnia 2016r. (sobota) o godz. 18.00 w Pałacu pod Dębami  w Zalasowej.
Kategoria: Klub Miłośników Poezji  Comments off

Spotkanie Klubu Miłośników Poezji

02.10.2015 r. tj.piątek o godzinie 19.00 Klub Miłośników Poezji spotyka się na pierwszym organizacyjnym spotkaniu w Bibliotece Publicznej. Serdecznie zapraszam wszystkich członków należących do Klubu oraz wszystkich chętnych, którzy chcą należeć do klubu. Prezes KMP Katarzyna Mróz.
Kategoria: Aktualności, Klub Miłośników Poezji  Comments off

„Upowszechniać trza kulturę” – X Wieczór Poezji

X Wieczór Poezji w Zalasowej W sobotę 6-go grudnia mieliśmy zaszczyt gościć Państwa na jubileuszowym spotkaniu z poezją. Było fantastycznie widzieć Państwa zadowolenie po spektaklu. Dziękujemy za szereg miłych słów wypowiadanych pod naszym adresem, wyrażających uznanie dla tego, co robimy. Zapewniamy, że jest to dla nas przyjemność, a nie trud i pewno każdy z kolegów i koleżanek potwierdzi, że robimy to przede wszystkim z potrzeby serca artystycznej duszy, którą każdy w naszej grupie posiada, ale cudownie jest słyszeć, że można jeszcze innym sprawić w ten sposób radość. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wieczór się udał i myślę, że skromność nie może zabronić odczuwania [ ... ]

Klub Miłośników Poezji – prób ciąg dalszy

W kolejny piątkowy wieczór 14 listopada  zalasowscy  Miłośnicy poezji spotkali się w Bibliotece Publicznej w Zalasowej, by udoskonalać spektakl, którego premiera już przecież tak blisko.    

Kolejna próba KMP w sezonie 2014

W dniu 7 listopada członkowie KMP spotkali się, aby szlifować szczegóły . Jubileuszowy , bo X Wieczór Poezji już za miesiąc 6 grudnia 2014r.

Trzecie spotkanie KMP

Spotkanie KMP w dniu 17 października nie należało do spokojnych. Zaczęło się czytaniem scenariusza i wierszy. Wydawać by się mogło, że scenariusz wygładzony, wiersze i piosenki ustalone, nic tylko szlifować. W miarę upływu czasu pojawiały się kolejne uwagi i spostrzeżenia.  Okazało się, że należy wprowadzić kolejne poprawki, a do głowy przychodziło wiele pomysłów jak udoskonalić scenariusz.