Archiwum Kategori »Aktualności «

Zajęcia kursu komputerowego

14 stycznia w pracowni komputerowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalasowej odbyły się pierwsze zajęcia kursu komputerowego dla Seniorów, który jest realizowany w ramach programu Erazmus+.  

Kulig

Jako, że zima w tym roku nie poskąpiła śniegu mogliśmy przywitać ferie zimowe kuligiem. Świetna zabawa dla dużych i małych umiliła nam niedzielne popołudnie. We wczesnej poobiedniej porze zapięliśmy sanki do wielkich traktorów na początku ulicy Władysława Jagiełły i pojechaliśmy przez las w kierunku Trzemesnej aż pod Krzyż Partyzancki na granicy Szynwałdu, potem zawróciliśmy pod leśniczówkę, w której czekał gorący żurek, herbatka i grzane winko! Rozpalone ognisko zachęcało do pieczenia kiełbaski. Były wszystkie zimowe atrakcje: bitwa na śnieżki, budowa igloo i lepienie bałwana. Pogoda dopisała wyśmienicie, temperatura bliska zeru nie pozwoliła za bardzo zmarznąć a śnieg lepił się przednio, komu [ ... ]

Kurs komputerowy

Stowarzyszenie Zalasowian zaprasza chętnych na bezpłatny, podstawowy kurs komputerowy, który rozpoczyna się w poniedziałek 14 stycznia o godz. 16.00 w pracowni komputerowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zalasowej.

Zapraszamy na kulig!

Zarząd Stowarzyszenia Zalasowian organizuje w dniu 13.01.2019 r. (tj. niedziela) kulig. Zbiórka o godzinie 13.00 obok posesji p. Bardów. Po kuligu ognisko przy leśniczówce w Trzemesnej i pieczenie kiełbasek. Organizatorzy zapewniają ciepły żurek, kiełbaskę, którą trzeba będzie sobie upiec na ognisku) ciepłe napoje rozgrzewające, ubezpieczanie kuligu. Koszty organizacyjne 10 zł od dziecka, 20 od osoby dorosłej. Proszę zabrać  sanki i dobry humor. UWAGA: Rodzice biorą odpowiedzialność za dzieci. Do zobaczenia w niedziele!!!

Życzenia świąteczne

Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie. W adwentowej refleksji, w skupieniu przy konfesjonale, w ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdę, do gorącego i otwartego serca niech przyjdzie Pan i umocni nas swoim pokojem, byśmy go mogli rozdawać wszędzie tam, gdzie niepokój. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzy Zarząd Stowarzyszenia Zalasowian.  
Kategoria: Aktualności  Comments off

Podziękowanie za pomoc w organizacji XII Misyjnego Jarmarku z Aniołami

Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji składa serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Zalasowaian za pomoc w organizacji XII Misyjnego Jarmarku z Aniołami. W tym roku, jarmark odbył się w 3 niedzielę Adwentu ( 16 grudnia 2018 r.)  Była to okazja do konkretnego wspierania Misji Kościoła. Poprzez modlitwę i ofiarę chceliśmy wspomóc przebudowę kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świetlicy dla młodzieży w ubogiej dzielnicy miasta Resistencia w Argentynie, prowadzoną przez Redemptorystów.  
Kategoria: Aktualności  Comments off

XIV Wieczór Poezji

W sobotę 08.12. odbył się XIV Wieczór Poezji, jego bohaterką stała się Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Utalentowana poetka Młodej Polski, kobieta intrygująca, romansująca, inspirująca- jej życie i twórczość są ciekawym tematem , którego realizacji podjął się tym razem Pan Włodzimierz Kocoł. Jak co roku grupa teatralna nie zawiodła naszych oczekiwań, profesjonalne wykonania recytatorskie i wokalne podparte wspaniałym akompaniamentem ucieszyły nasze oko i ucho,a scenografia i kostiumy oddające ducha epoki międzywojennej Polski, w których wystąpiły panie, dopełniły wrażeń widzów. Już od paru lat wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem i sala po brzegi wypełnia się widzami, mamy nadzieję, że jako Klub Miłośników Poezji będziemy mogli [ ... ]
Kategoria: Aktualności, Klub Miłośników Poezji  Comments off

Zaproszenie na XIV Wieczór Poezji

Stowarzyszenie Zalasowian, Klub Miłośników Poezji, Ośrodek Kultury Filia w Zalasowej, Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach Filia w Zalasowej serdecznie zapraszają na XIV Wieczór Poezji pt. „Zalotnica niebieska”- twórczość Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej , który odbędzie się  8 grudnia (sobota) o godz. 18.00 w Pałacu pod Dębami w Zalasowej.  
Kategoria: Aktualności, Klub Miłośników Poezji  Comments off

Sprawozdanie z zebrania Stowarzyszenia Zalasowian

Dnia 3.12.2018r w Pałacu pod Dębami odbyło się kolejne zebranie członków Stowarzyszenia Zalasowian. Tradycyjnie najpierw Pani prezes Katarzyna Mróz przywitała wszystkich przybyłych poinformowała o planie zebrania. Następnie Pani prezes w imieniu wszystkich członków Stowarzyszenia Zalasowian uroczyście podziękowała naszemu Zalasowianinowi burmistrzowi Bernardowi Karasiewiczowi za wieloletnią, ciężką pracę na rzecz nas wszystkich – mieszkańców gminy Ryglice. Pan burmistrz otrzymał symboliczną statuetkę oraz kwiaty. Nasze Uznanie wyrażone zostało w słowach Matki Teresy z Kalkuty : Jeśli czynisz dobro, oskarżają cię o egocentryzm Czyń dobro, mimo wszystko Jeśli odnosisz sukcesy, zyskujesz fałszywych przyjaciół i prawdziwych wrogów Odnoś sukcesy, mimo wszystko Dając światu najlepsze, co posiadasz, otrzymujesz ciosy, Dawaj światu najlepsze, co posiadasz, Mimo [ ... ]
Kategoria: Aktualności  Comments off

ERASMUS+ SPOTKANIE MIĘDZYNARODOWE NAD MORZEM CZARNYM

  Kolejna konferencja międzynarodowa w ramach projektu Augmented Basic Skills for Social Cohesion and Welfare odbyła się w dniach 26 – 30 listopada 2018 na Uniwersytecie Owidiusza w Konstancie (Rumunia).  Reprezentacja Stowarzyszenia Zalasowian w składzie: Katarzyna Mróz, Maria Romanowska i Barbara Golec aktywnie włączyła się w spotkanie organizowane przez Wydział Ekonomii tutejszej Uczelni.  Partnerzy projektu spotkali się w celu opracowania instrukcji i scenariuszy zajęć związanych z tematyką programu Erasmus+. Wypracowane rezultaty zostaną wykorzystane podczas organizowanych zajęć w instytucjach koordynatorów. Ważnym wydarzeniem był udział w międzynarodowej konferencji naukowej dotyczącej globalnego kryzysu ekonomicznego i wystąpienie z informacją o projekcie i działalności naszego Stowarzyszenia przed szerokim audytorium.  W świat [ ... ]
Kategoria: Aktualności  Comments off